Koronkowy retro styl na ślub i wesele

Pary młode mają do wyboru mnóstwo styli, tematów przewodnich, pomysłów do wykorzystania na własnym ślubie oraz weselu. Ostatnimi czasy popularność zyskuje style retro. Z tym stylem kojarzą się głównie dziewczęce suknie ślubne, koronki, muzyka z gramofonu czy fortepian, w akompaniamencie z kontrabasem i skrzypcami. Retro to styl dla romantycznych par.

Jeśli chodzi o ubiór to największą popularność mają rozkloszowane, sięgają do połowy łydki suknie ślubne z tiulu, szyfonu, albo koronki. Do takiej sukni pasować będzie stara biżuteria rodzinna np. broszka, sznur pereł. Na głowie powinien znajdować się toczek lub woalka. Jako dodatek na głowie można też wybrać modną opaską. W zimniejsze dni pasować do tego wszystkiego będzie futrzany szal.

Jeśli chodzi o pana młodego to musi wyglądać jak gentlemen. Najlepszy były smoking lub frak. Można dodać do tego kamizelkę z atłasowym przodem, ale nie koniecznie. Elegancji doda tzw. pas hiszpański.

Co do oprawy retro ślubu to pasować będą tutaj np. wypuszczane przed kościołem gołębie, stylowy retro samochód, porcelanowa zastawa na stołach, hafty na obrusach, aksamitne zasłony w oknach, muzyka z płyt winylowych.

Wybierając ślub w stylu retro należy dopasować do niego odpowiednie zaproszenia. Mogą to być zaproszenia ślubne z koronką. Z pewnością będą pasowały do całości. Koronkowe zaproszenia ślubne to ostatnio hit. Można ich poszukać w Internecie wpisując np. zaproszenia ślubne koronka.