Jakie wybrać upominki dla gości ślubnych?

Organizacja udanego wesela to zadanie nieco bardziej skomplikowane niż może się na pierwszy rzut oka wydawać i wymaga dopasowania naprawdę wielu szczegółów, dodatkowych elementów. Przykład? Upominki dla gości weselnych dopasowane do motywu przewodniego zabawy. Na jaki styl organizacji wesela warto się zdecydować i z jakiego powodu i czy prezenty dla gości na ślubie to dobry pomysł na okazanie szacunku, wyrobienie zasady wzajemności w najbliższym kręgu? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych odniesień i lepiej zaplanujesz własny ślub.

Czy prezenty dla gości na ślubie to znaczący wydatek?

Praktycznie do każdego motywu weselnego pasują magnesy zadrukowane jednostronnie z pozdrowieniami od pary młodej. Takie magnesy nie muszą być spersonalizowane, ale raczej ogólnie z miła dla oka grafiką oraz ciekawym kształtem. Podziękowania dla gości po weselu łączą się czasami ze słodyczami, dobrym alkoholem, domowymi wypiekami, świeczkami zapachowymi i generalnie drobnymi gadżetami, ale sam magnes drewniany wykończony w sposób artystyczny też absolutnie wystarczy. Podziękowania dla gości na ślub wpisują się w standard organizacji wesel w stylu klasycznym, nowoczesnym, tradycyjnym, bardziej staropolskim, gdzie to para młoda częściowo obsługuje gości, obchodzi wszystkie stoliki, rozpoczyna dyskusje, czasami pełni rolę konferansjera. Naturalnie wiele zależy od osobistej inicjatywy i potrzeb.

pamiątki z wesela dla gości
Pamiątki z wesela dla gości – zawieszka ze sznurkiem

Niektóre pary młode wolą, żeby sterowaniem imprezą zajął się zewnętrzny, mocno wyspecjalizowany konferansjer. Domy ślubne proponują już imprezy w motywach formalnych, sportowych, egzotycznych, powiązanych z kulturą konkretnego kraju, co sprawdzi się, jeżeli jeden z partnerów pochodzi zza granicy lub pasjonuje się mocno danym klimatem. Pamiątki z wesela dla gości w postaci drewnianych magnesów nie muszą nawiązywać do motywu głównego eventu, ale to naturalnie wskazane. Każda konfiguracja w przypadku magnesów się sprawdzi.

Jakie motywy weselne masz do dyspozycji i czym się charakteryzują?

  • motyw tradycyjny odnoszący się częściowo do kultury staropolskiej,
  • motywy egzotyczne związane z innymi krajami,
  • powrót do minionej epoki, czyli lat 60, 50, nawet 20,
  • motywy kreatywne, artystyczne, plażowe,
  • wesela w pełni romantyczne, francuskie, w stylu prowansalskim z ziołowym klimatem.
podziękowania dla gości po weselu
Podziękowania dla gości po weselu – magnesy

Dlaczego nie warto się ograniczać przy planowaniu wesela?

Jak widzisz masz do dyspozycji naprawdę wiele unikalnych inspiracji i warto zastanowić się poważnie nad motywem przewodnim, powiadomić gości o przebraniach formalnych lub nie. Nie każde wesele musi wiązać się z zakładaniem garniturów, formalnych strojów. W stylu rockowym lub hippie preferuje się wręcz ubrania codziennie oraz maksymalizację wygody. Małe prezenty dla gości weselnych to znacznie lepsze rozwiązanie od dużych przedmiotów, chociażby ze względu na proste magazynowanie i kontrolę stanu jakości. Przy większej skali imprezy dobrze postawić na coś minimalistycznego, ale jednocześnie eleganckiego, godnego używania na co dzień przez zaproszonych. A magnes wpisuje się w taki sposób myślenia idealnie.